Dallku: Gjyqtari kërcënoi lojtarët e Dukagjinit - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

13/05/2021 0:53

Dallku: Gjyqtari kërcënoi lojtarët e Dukagjinit

Futboll

Gazeta Express

13/05/2021 0:53

Llapi arriti të fitonte Kupën e Kosovës teksa në finale mposhti Dukagjinin pas ekzekutimin të penalltive.

90 minutat u mbyllën pa gola, kurse në vazhdime u shënuan dy sosh, nga një në secilën portë.

Pas ndeshjes, trajneri i Dukagjinit, Armend Dallku u ankua në referim.

“Është një ndjenjë e hidhur normalisht, por jam i lumtur me lojën që treguan lojtarët e mi. Kam rezervat e mija per referimin. Duhet me na trajtu njejte si Superligen si Ligen e Pare. Nuk ka ndonje privilegj me shume Llapi.

Lojtaret vinin me thonin qe gjyqtari po na thote qe edhe nje here dhe ju ndeshkoj. Ky eshte kercenim i paster” u shpreh Dallku ndër tjera.

Llapi tani do të luajë në Conference League. /Gazeta Expres/