Dalin fotot, kush janë 2 vëllezërit që ekzekutuan taksistin në Tiranë - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

06/08/2020 10:54

Dalin fotot, kush janë 2 vëllezërit që ekzekutuan taksistin në Tiranë

Shqiperi

Gazeta Express

06/08/2020 10:54

Policia e Tiranës arrestoi mëngjesin e sotme Sajmir dhe Arsil Shera, vëllezër me njëri-tjetrin, si autorët e dyshuar të cilët qëlluan me 7 plumba në drejtim të Abdullah Budllës, 71-vjeç i cili punonte si taksist në Fushë-Prezë.

Dyshimet e policisë janë se njëri prej tyre ka shkrepur armën, ndërsa tjetri ka qenë në rolin e shoferit pasi ekzekutimi është bërë teksa automjeti ka qenë në ecje.

Prova më e fortë që implikon atë dhe vëllain e tij Arsil Shera në këtë krim, është pikërisht automjeti i tyre ku ka rënë edhe gëzhojat e 7 plumbave me të cilin ekzekutuan viktimën.