Çuçi në Bruksel, nënshkruhet Plani BE-Shqipëri Kundër Terrorizmit - Gazeta Express
string(64) "cuci-ne-bruksel-nenshkruhet-plani-be-shqiperi-kunder-terrorizmit"

Çuçi në Bruksel, nënshkruhet Plani BE-Shqipëri Kundër Terrorizmit

Shqiperi

Gazeta Express

09/12/2022 17:36

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi në një vizitë zyrtare në Bruksel ka nënshkruar me Komisioneren për Punët e Brendshme në BE, Ylva Johanson, Planin BE-Shqipëri Kundër Terrorizmit.

Çuçi është shprehur se ky bashkëpunim sipas tij është një tjetër dëshmi domethënëse e besimit të ndërtuar dhe e punës që Shqipëria ka bërë në parandalimin dhe luftën kundër terrorizmit dhe ekstremizmit të dhunshëm.

Lexo Edhe:

“Ky dokument garanton një bashkëpunim tërësor me Bashkimin Europian, si dhe është një tjetër dëshmi domethënëse e besimit të ndërtuar dhe e punës që Shqipëria ka bërë në parandalimin dhe luftën kundër terrorizmit dhe ekstremizmit të dhunshëm.

Ne punojnë ngushtësisht me Bashkimin Europian për sigurinë e përbashkët të unionit dhe prë ruajtjen e vlerave e parimeve themlore të BE-së”, thotë ministri Çuçi.

/Gazeta Express