Crystal Palace – Arsenal hapin sezonin e ri të Premier Ligës, formacionet - Gazeta Express
string(70) "crystal-palace-arsenal-hapin-sezonin-e-ri-te-premier-liges-formacionet"

Crystal Palace – Arsenal hapin sezonin e ri të Premier Ligës, formacionet

Futboll

Gazeta Express

05/08/2022 20:03

Premier Liga do të fillojë sonte me ndeshjen me një derbi londinez

Dy skuadrat nga Londra do të fillojnë edicionin e ri të Premier Ligës, në një ndeshje që pritet të jetë elektrizuese, sidomos për Arsenalin nga i cili ekip ka pritje të mëdha sivjet.

Lexo Edhe:

Mikel Arteta ka startuar me ekipin e tij më të mirë, ku nga minuta e parë në mesfushë ka startuar edhe Granit Xhaka.

Në këtë takim për herë të parë në Premier Ligë kanë startuar edhe blerjet e reja të Arsenalit. Gabriel Jesus ka startuar e ku në krah do të asistohet nga Martinelli dhe Saka.

Po ashtu në krah të majtë ka startuar blerja tjetër e Arsenalit,  Oleksandr Zinchenko.

Kujtojmë së Crystal Palace ia kishte dalur ta mposhte Arsenalin me rezultat 3-0 në prill të këtij viti. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

Crystal Palace

Arsenal

Ndeshja fillon në ora 21:00