COVID-19, si paraqitet situata në vend gjatë 24 orëve të fundit - Gazeta Express
string(62) "covid-19-si-paraqitet-situata-ne-vend-gjate-24-oreve-te-fundit"

Shqiperi

Gazeta Express

27/11/2022 17:18

COVID-19, si paraqitet situata në vend gjatë 24 orëve të fundit

Shqiperi

Gazeta Express

27/11/2022 17:18

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 278 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 8 qytetarë dhe nuk është shënuar asnjë humbje jete

4 në Bashkinë Tiranë, nga 1 qytetarë në Kamëz, Gjirokastër, Tepelenë dhe Elbasan.

Lexo Edhe:

Në të gjithë vendin janë 164 qytetarë aktivë me Covid19 dhe në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë.

Ndërkohë janë shëruar 11 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,458 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 27 Nëntor 2022)

Raste të reja ditore 8
Të shëruar në 24 orë 11
Të shtruar në spitale 4
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 278

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 138
Gjirokastër 10
Fier 5
Berat 4
Vlorë 2

Shkodër 1
Elbasan 1
Kukës. 1
Dibër. 1
Lezhë. 1

/Gazeta Express