Covid-19 në vend, asnjë humbje jete dhe 9 infektime të reja në 24 orët e fundit - Gazeta Express
string(78) "covid-19-ne-vend-asnje-humbje-jete-dhe-9-infektime-te-reja-ne-24-oret-e-fundit"

Shqiperi

Gazeta Express

28/01/2023 18:54

Covid-19 në vend, asnjë humbje jete dhe 9 infektime të reja në 24 orët e fundit

Shqiperi

Gazeta Express

28/01/2023 18:54

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale bën me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 395 testime, nga të cilët kanë rezultat pozitivë me COVID19, 9 qytetarë, nga 2 qytetarë në Tiranë, Vlorë, Himarë, nga 1 qytetarë në Dibër, Selenicë, Gjirokastër.

Në të gjithë vendin janë 128 qytetarë aktivë me Covid19, dhe në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 2 pacientë. Ndërkohë në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Lexo Edhe:

Statistika ( 28 Janar 2023)

Raste të reja ditore 9
Të shëruar në 24 orë 13
Të shtruar në spitale 2
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 395

Testime totale 2,030,016
Raste pozitive 333,219
Raste të shëruara 329,495
Raste Aktive 128
Humbje jete 3,596

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 100
Vlorë 12
Fier 9
Durrës 2
Lezhë 1
Berat 1
Shkodër 1
Dibër 1
Gjirokastër 1

/Gazeta Express