COVID-19 i merr jetën foshnjes në Greqi, prindërit dhurojnë organet - Gazeta Express
string(66) "covid-19-i-merr-jeten-foshnjes-ne-greqi-prinderit-dhurojne-organet"

Shqiperi

Gazeta Express

05/02/2023 16:59

COVID-19 i merr jetën foshnjes në Greqi, prindërit dhurojnë organet

Shqiperi

Gazeta Express

05/02/2023 16:59

Një foshnje 5.5 muajshe e infektuar me COVID ka ndërruar jetë në spital nga Patra të Greqisë.

Prindërit e vogëlushes morën vendimin për të dhuruar organet e fëmijës së tyre, duke shpëtuar kështu jetë të tjera. Leja është dhënë nga prindërit dhe prej mëngjesit të sotëm po vijon procedura e heqjes së organeve.

Lexo Edhe:

/Gazeta Express