Covid-19, asnjë humbje jete dhe 42 raste të reja - Gazeta Express
string(47) "covid-19-asnje-humbje-jete-dhe-42-raste-te-reja"

Shqiperi

Gazeta Express

06/12/2022 19:21

Covid-19, asnjë humbje jete dhe 42 raste të reja

Shqiperi

Gazeta Express

06/12/2022 19:21

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 532 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 42 qytetarë, 17 në Tiranë, nga 4 qytetarë në Fier, Vlorë, Sarandë, 3 në Kuçovë, nga 2 qytetarë në Delvinë, Shkodër, nga 1 qytetarë në Durrës, Lushnje, Divjakë, Tepelenë, Pogradec, Berat.

Në të gjithë vendin janë 182 qytetarë aktivë me Covid19 dhe aktualisht në spitalin COVID3 po merr trajtim vetëm 1 pacientë.

Lexo Edhe:

Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2 si dhe janë shëruar 11 qytetarë.

Statistika ( 6 Dhjetor 2022)

Raste të reja ditore 42
Të shëruar në 24 orë 11
Të shtruar në spitale 1
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 532

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 122
Vlorë 15
Gjirokastër 11
Fier 11
Berat. 8

Shkodër 5
Durrës. 4
Lezhë. 3
Elbasan. 2
Korçë. 1

/Gazeta Express