Covid-19, 17 të infektuar, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit - Gazeta Express
string(62) "covid-19-17-te-infektuar-asnje-humbje-jete-ne-24-oret-e-fundit"

Covid-19, 17 të infektuar, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Shqiperi

Gazeta Express

07/12/2022 18:54

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale bën me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 457 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 17 qytetarë, nga të cilët 8 në Tiranë, nga 3 qytetarë në Fier, Sarandë, 2 në Përmet, 1 në Vlorë.

Në të gjithë vendin janë 181 qytetarë aktivë me Covid19 dhe në spitalin COVID3 po merr trajtim vetëm 1 pacientë.

Lexo Edhe:

Ndërkohë në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2 si dhe janë shëruar 18 qytetarë.

Statistika ( 7 Dhjetor 2022)

Raste të reja ditore                17

Të shëruar në 24 orë             18

Të shtruar në spitale             1

Humbje jete në 24 orë           0

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                    119

Vlorë                         18

Gjirokastër                11

Fier                           14

Berat.                        6

Shkodër                 5

Durrës.                      3

Lezhë.                        3

Elbasan.                   2

/Gazeta Express