COVID/ 11 raste të reja dhe asnjë humbje jete gjatë 24 orëve të fundit - Gazeta Express
string(69) "covid-11-raste-te-reja-dhe-asnje-humbje-jete-gjate-24-oreve-te-fundit"

Shqiperi

Gazeta Express

25/01/2023 18:08

COVID/ 11 raste të reja dhe asnjë humbje jete gjatë 24 orëve të fundit

Shqiperi

Gazeta Express

25/01/2023 18:08

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale bën me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 464 testime, nga të cilët kanë rezultat pozitivë me COVID19, 11 qytetarë, 4 në Tiranë, nga 2 qytetarë në Kavajë, Himarë, nga 1 qytetarë në Kurbin, Vlorë, Sarandë.

Në të gjithë vendin janë 142 qytetarë aktivë me Covid19, dhe në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 3 pacient.

Lexo Edhe:

Ndërkohë në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Statistika ( 25 Janar 2023)

Raste të reja ditore 11
Të shëruar në 24 orë 26
Të shtruar në spitale 3
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 464

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 109
Fier 13
Vlorë 10
Lezhë. 3
Korçë. 2
Gjirokastër. 2
Berat. 1
Shkodër 1
Durrës 1

/Gazeta Express