CoronaVirusi anulon një koncert të Melindës - Gazeta Express

CoronaVirusi anulon një koncert të Melindës

Rozë

Gazeta Express

10/03/2020 21:52

Reperja kosovare Melinda Ademi ka njoftuar me anë të një postimi në Instagram se është anuluar një koncert i saj në Maqedoni.

Reperja do të përformonte para një universiteti atje por përhapja dhe disa raste që ka Maqedonia me këtë virus ka bërë që ai të anulohet.

“Peër shkak të Corona Virusit koncerti në Tetovë shtyhet për një datë të pacaktuar, derisa situata te qetësohet. FALËMINDERIT PËR MIRËKUPTIM!”, ka shkruar këngëtarja.

Lajmin për anulimin e koncertit e ka dhënë edhe vet Universitetit që ka thënë se po bëhet pas rekomandimeve të Ministrisë së Shëndetësisë së Maqedonisë Veriore.

Ata po ashtu kanë njoftuar studentët se paratë e biletave do t’i kthehen.

Kujtojmë se Melinda ka arritur që të depërtoi si një repere në tregun e Kosovës viteve të fundit. /GazetaExpress/