Çmenduria e analistëve serbë: Po pretendojnë se Serbia e humbi ndeshjen me Zvicrën, se iu bë magji nga disa shtriga - Gazeta Express
string(113) "cmenduria-e-analisteve-serbe-po-pretendojne-se-serbia-e-humbi-ndeshjen-me-zvicren-se-iu-be-magji-nga-disa-shtriga"

Lajme

Gazeta Express

09/12/2022 13:58

Çmenduria e analistëve serbë: Po pretendojnë se Serbia e humbi ndeshjen me Zvicrën, se iu bë magji nga disa shtriga

Lajme

Gazeta Express

09/12/2022 13:58

Ky nuk është një skenë, apo një skenë e luajtur keq nga ndonjë komedi. Kjo është një insert nga emisioni në studio në TV Pink, i cili ka një frekuencë kombëtare që Organi Rregullator i Medias Elektronike (REM) ia caktoi edhe një herë në seancën e 29 korrikut 2022.

Disa të ftuar po pretendojnë se gjatë ndeshjes Zvicër-Serbi, shtrigat dhe magjia e tyre ka ndikuar që lojtarët serbë ta humbin lojën.

Lexo Edhe:

Ky është transkripti i plotë mes prezantuesit dhe mysafirit:

I ftuari: “E thashë më parë që nuk do të kalonte, sepse në dhomat e hotelit erdhën shtrigat për të përgatitur terrenin. Ata të gjithë kanë një orar lëvizjeje dhe gjithçka tjetër. Pse lojtarët tanë nuk morën njeri? Nuk ke nevojë të sjellësh një magjistare, se nuk kanë sjellë prift”.

Prezantuesja: “Të shikojmë së bashku videon, ku një grua hidhet në ekstazë, duke thënë diçka në tribuna, as nuk e di se çfarë po bën, u tmerrova kur e pashë. Çfarë është kjo?”

I ftuari: “Ajo ka një agjendë për të rrëzuar. Ajo bëri magji mbi të gjithë lojtarët. Nuk do t’i fal kurrë brazilianët për atë që i bënë Serbisë me shtrigat e tyre. U dërgova një mesazh, të gjithë e njohim njëri-tjetrin”.

Pritësi: “Prisni, ju gjithashtu mendoni se zviceranët kishin magjistarët e tyre?”

I ftuari: “Kanë, kanë dy magjistarë shqiptarë dhe të tjerët janë të gjithë nga Afrika. Çdo shërues paguhej 10 milionë dollarë”.

Pritësi: “Dhjetë milionë dollarë?”

I ftuari: “Po, po, po!”

Në deklaratën e Këshillit të REM, thuhet se vendimi është marrë “në mënyrë profesionale dhe të përgjegjshme” dhe “në përputhje me procedurën demokratike”.

Ligji kërkon që një transmetues me frekuencë kombëtare në produktin mediatik që krijon duhet të përmbajë një pjesë informative, fëmijërore, dokumentare, shkencore-edukative dhe kulturore-artistike.