'Club Albania’ rikthen Teatrin Kombëtar me premierë - Gazeta Express
string(49) "club-albania-rikthen-teatrin-kombetar-me-premiere"

Arte

Gazeta Express

24/11/2022 17:39

‘Club Albania’ rikthen Teatrin Kombëtar me premierë

Arte

Gazeta Express

24/11/2022 17:39

Premierë në Teatrin Kombëtar pas një kohe të gjatë. Më 28 Nëntor 2022, ora 20:00h “Club Albania”(Bazuar në “Pas Vdekjes”- A.Z. Çajupi) do të luhet në Amfiteatrin e Teatrit Kombëtar të Kosovës (Pallati i Rinisë – Prishtinë).

Në regji të Fatos Berishes me aktorët: Armond Morina, Ard Islami, Armend Smajli, Maylinda Kosumovic, Naim Berisha, Teuta Krasniqi dhe Ylber Bardhi

Lexo Edhe:

Dramaturg: Shpetim Selmani

Kompozitore: Rona Castrioti Berisha

Skenograf: Bekim Korça

Kostumografe: YIlka Brada

Koreograf: Robert Nuha

Asistente regjie: Yllka Lota

Inspicient: Bajram Mehmeti

Mjeshtër Ndriqimi: Mursel Bekteshi & Sherif Sahiti

Realizator skenografie: Ardit Rexhepi

Realizator kostumografie: Shemsi Avdiu

Udhëheqës teknik: Aziz Maloku

Repriza e parë: 29 Nëntor 2022, ora 20:00h

/Express