Çka ndodhi me procesin e shitjes së biletave të ndeshjes Shqipëri – Çeki? - Gazeta Express
string(70) "cka-ndodhi-me-procesin-e-shitjes-se-biletave-te-ndeshjes-shqiperi-ceki"

Futboll

Gazeta Express

18/09/2023 11:36

Çka ndodhi me procesin e shitjes së biletave të ndeshjes Shqipëri – Çeki?

Futboll

Gazeta Express

18/09/2023 11:36

Takimi i radhës i Kombëtares shqiptare ndaj Republikës Çeke, që do të zhvillohet në stadiumin “Air Albania” më datë 12 tetor, në orën 20.45 është pa diskutim një ndeshje me interes shumë të lartë nga publiku shqiptar që jeton brenda dhe jashtë vendit.

Këtë sezon kualifikues për shitjen e biletave, Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur në dispozicion të publikut portalin ebileta.al.

Lexo Edhe:

Kjo me të vetmin qëllim që sportëdashësit që duan të ndjekin ndeshjet e ekipit Kombëtar në shtëpi apo në transfertë, ta kenë sa më të lehtë e komode rezervimin dhe blerjen e tyre.

Për këtë ndeshje kemi vepruar dhe ndjekur të njëjtat procedura dhe rregulla si në ndeshjet me Moldavinë dhe Poloninë ku secili aplikant mund të blejë jo më shumë se 4 bileta.

FSHF ka njoftuar fillimin e procesit ditën e premte, datë 15 shtator.

Por për arsye të mbingarkesës e rradhës së madhe të aplikantëve sistemi ka pasur disa herë rënie, të cilat janë stabilizuar dhe shitja ka filluar në orën 21.15 siç është njoftuar në kanalet tona zyrtare të komunikimit.

Në portalin e biletarisë dhe në faqen zyrtare të Federatës kanë qenë mbi 300 mijë persona ne pritje në orët para dhe gjatë shitjes së biletave.

“Biletat e nxjerra në shitje në një kohë rekord janë mbaruar. Në të njëjtën kohë dëshirojmë të saktësojmë se biletat e kërkuara nga tifozeritë e organizuara që mbështesin ekipin kombëtar në ndeshjet brenda dhe jashtë vendit janë të rezervuara dhe i shpërndahen tifogrupeve të cilët bëjnë shpërndarjet për anëtarët e tyre. Rastet e individëve që kanë bërë pagesa dhe nuk kanë arritur të marrin biletën nga portali biletarisë janë zgjidhur të gjitha me sistemin bankar që ka kthyer mbrapsht të gjithë pagesat e kryera. Falënderojmë të gjithë tifozët për interesimin dhe kërkojmë e dëshirojmë të mirëkuptohemi nga ta për mosplotësimin e të gjithë kërkesave të tyre. Çdo stadium i ndërtuar do të ishte i pamjaftueshëm për të përmbushur kërkesat për këtë ndeshje. Federata Shqiptare e Futbollit uron që të kemi rezultat pozitiv në këtë ndeshje të rëndësishme të ekipit kombëtar në rrugëtimin drejt Kampionatit Evropian dhe të gjithë së bashku të festojmë sukseset e djemve kuqezi”, shkruan në njoftimin e FSHF-së.