Çka është “syri i thatë” dhe cilat janë simptomat? - Gazeta Express
string(47) "cka-eshte-syri-i-thate-dhe-cilat-jane-simptomat"

Çka është “syri i thatë” dhe cilat janë simptomat?

Shneta

Gazeta Express

16/09/2023 14:35

Kruarja, dhimbja, skuqja e syve si dhe vështirësitë në të lexuar, mund të jenë simptoma të asaj që njihet si “syri i thatë”.

Ky është një problem i zakonshëm, i cili shkaktohet atëherë kur sytë nuk prodhojnë mjaftueshëm lot, shkruan DailyMail.

Lexo Edhe:

Kjo mund të ndodh nga lodhja e syve, nga ndotja si dhe nga ajri që lëshon kondicioneri.

Simptomat e tjera mund të jenë dhimbja e kokës, ndjeshmëri ndaj dritë si dhe trubullimi në të shikuar.