Çka do të ndodhë sot në Kosovë? - Gazeta Express

Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Lajme

Gazeta Express

14/01/2021 6:40

Gazeta Express sjell ngjarjet më të rëndësishme të ditës

10:00Policia e Kosovës pranon donacion nga ambasada gjermane. Në këtë ceremoni pjesëmarrës do të jetë ambasadori i Gjermanisë në Kosovës  dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës. (Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Kosovës në Prishtinë)

13:00Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, mban konferencë për medie. (Selia Qendrore të AAK-së)

13:00Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSh) në bashkëpunim me Qeverinë e Republikës Federale të Gjermanisë do t’i dhurojnë donacion: pajisje dhe produkte mjekësore, Shërbimin Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës. Të pranishëm në këtë  ceremoni do të jenë Armend Zemaj, Ministër i Shëndetësisë; Jorn Rohde, Ambasador i RF të Gjermanisë në Kosovë; Ulrike Richardson, Koordinatore për Zhvillim (Kombet e Bashkuara) në Kosovë dhe Isme Humolli nga Zyra e OBSH-së. (Salla e konferencave në Administratën Qendrore të SHSKUK-së) 

16:00Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj merr pjesë në takim me strukturat e degës së Gjakovës. (Hotel Pashtriku – Gjakovë)