Çka do të ndodhë sot në Kosovë - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

02/08/2021 7:04

Çka do të ndodhë sot në Kosovë

Lajme

Gazeta Express

02/08/2021 7:04

Gazeta Express sjell ngjarjet e ditës së sotme

09:00Kryeministri Albin Kurti mban një bashkëbisedim me bashkatdhetarë. (Ndërtesa e Qeverisë) 

Lexo Edhe:

10:00Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare. (Ndërtesa e Kuvendit) 

11:00Organizata Lëvizja për Demokraci mban një aktivitet simbolik para Ambasadës së Shqipërisë në Prishtinë për të kundërshtuar nismën e Edi Ramës për krijimin e Mini Shengenit ballkanik. (Para Ambasadës së Shqipërisë, lagjja Pejton) 

14:00Mbahet ceremonia e nënshkrimit të memorandumeve dhe lansimit të projektit “Kidpreneurship – Think. Design. Create”. (Hapësirat e Bibliotekës “Hivzi Sylejmani”, Dardani)

19:50Bëhet pritja e Kampionëve Olimpikë. MKRS mban konferencë për medie. (Aeroporti “Adem Jashari”, Prishtinë)

21:00Pritje për ardhjen e Kampionëve Olimpikë në sheshin “Nëna Terezë”. Të pranishmëve do t’iu drejtohet kryeministri Albin Kurti. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, Prishtinë)