City pritet luan kundër skuadrës në Ligë të Katërt të Anglisë, formacionet - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

23/01/2021 18:03

City pritet luan kundër skuadrës në Ligë të Katërt të Anglisë, formacionet

Futboll

Gazeta Express

23/01/2021 18:03

Manchester City do të përballet në rrethin e katër të FA Cup kundër skuadrës Cheltenhem Town, një skuadër kjo e Ligës së Katërt të Anglisë

Manchester City në letër konsiderohet favorit në këtë ndeshje, derisa synon kalimin në fazën tjetër të FA Cup.

Shorti është treguar i mirë për nënkampionët e Anglisë pasi që Cheltenhem garon në divizionin e katër të futbollit anglez.

Megjithatë, Pep Guardiola ka startuar me disa nga lojtarët e tij më të mirë si: Mahrez, Jesus dhe Foden. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

Cheltenhem Town vs Manchester City

Ndeshja fillon në ora 18:30