City po e kërkon Sergi Roberton - Gazeta Express

City po e kërkon Sergi Roberton

Gazeta Express

01/08/2020 16:30

Manchester City është duke e kërkuar Sergi Roberton

Blutë e Manchesterit janë në kërkim yllit të Barcelonës i cili është i njohur për lojën e tij në shumë pozita.

Sipas të përditshmes katalunase sport, Manchester City është interesuar për mbrojtësin e Barcelonës Serg Roberto.

Blaugrana preferon që ta mbajnë Roberton dhe ta largojnë Nelson Semedon këtë verë, por skuadra nga Etihad Stadium janë gati për të bërë një ofertë të majme për spanjollin. /GazetaExpress/