City kërkon çerekfinalen e Carabao Cup kundër Burnley - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

30/09/2020 19:13

City kërkon çerekfinalen e Carabao Cup kundër Burnley

Futboll

Gazeta Express

30/09/2020 19:13

Manchester City ka udhëtuar sonte në Turf Moor për të luajtur kundër Burnley

Skuadra e Pep Guardiolës do të kërkojë kalimin në çerekfinale për të kërkuar këtë trofe për herë të tretë radhazi.

Guardiola ka startuar me një formacion të kombinuar ku i riu i Palmer ka startuar në këtë ndeshje.

Por, ka edhe lojtarë nga formacioni bazë i City që kanë startuar sonte si Fernandinho, De Bruyne, Mahrez dhe Sterling. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

Burnley

Manchester City