City hynë në garë për Álex Baena - Gazeta Express
string(32) "city-hyne-ne-gare-per-alex-baena"

Futboll

Gazeta Express

09/12/2022 12:39

City hynë në garë për Álex Baena

Futboll

Gazeta Express

09/12/2022 12:39

Manchester City vazhdon të jetë njëra prej skuadrave më aktive në treg

Kështu, sipas asaj që raporton Calciomercatoweb, Manchester City janë një ndër skuadrat të cilat janë duke marrë në konsideratë për ta transferuar sensacionin e Villarreal, Alex Baena.

Lexo Edhe:

Baena ka shkëlqyer me Villarreal këtë sezon ku ka shënuar tetë gola në të gjitha garat deri me tani.

Manchester City e ka ngritur interesimin për të pasi që atë janë duke e kërkuar edhe rivalët e Premier Ligës, si Chelsea dhe Liverpool.

Të dyja këto skuadra janë duke kërkuar që të nënshkruajnë me sulmuesin spanjoll të krahut. /GazetaExpress/