Chelsea vazhdon ta kërkojë Gvardiolin - Gazeta Express
string(37) "chelsea-vazhdon-ta-kerkoje-gvardiolin"

Chelsea vazhdon ta kërkojë Gvardiolin

Futboll

Gazeta Express

06/12/2022 11:39

Chelsea ka përparuar në rrugën e tyre për të nënshkruar me mbrojtësin

Sipas ekspertit të transferëve, Florian Plettenberg, Chelsea e ka shtuar presionin të RB Leipzig për mbrojtësin kroat, Josko Gvardiol.

Lexo Edhe:

Mbrojtësi i qendrës ka pasur një turne drithërues deri me tani në Katar, duke e ndihmuar skuadrën e tij në momente kruciale dhe duke arritur që të kalojë në çerekfinale mbrëmë.

Por, Blutë janë duke u përballë me garë për të, pasi që mësohet se atë janë duke e kërkuar edhe disa klube angleze dhe spanjolle që po ashtu janë duke monitoruar situatën e tij dhe dëshirojnë të nënshkruajnë më të më 2023. /GazetaExpress/