Chelsea synon këndelljen ndaj Bournemouthit, formacionet zyrtare - Gazeta Express
string(63) "chelsea-synon-kendelljen-ndaj-bournemouthit-formacionet-zyrtare"

Chelsea synon këndelljen ndaj Bournemouthit, formacionet zyrtare

Sport

Gazeta Express

17/09/2023 14:02

Chelsea do të luajë sot në udhëtim ndaj Bournemouthit, në kuadër të javës së pestë në Premierligë.

Ndeshja do të zhvillohet në “Vitality Stadium”, me fillim prej orës 15:00, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Skuadra e drejtuar nga Mauricio Pochettino nuk po kalon aspak formë të mirë pasi ka grumbulluar vetëm katër pikë në katër xhirot e para, me bilanc prej një barazimi, një fitoreje dhe dy humbjeve.

Chelsea ndodhet në pozitën e 14-të në tabelë.

Më mirë nuk qëndron as Bournemouthi, që ka grumbulluar vetëm dy pikë dhe është në pozitën e 16-të.

Formacionet zyrtare:

Bournemouth:

Chelsea:

/Gazeta Express/