Chelsea ndalet me barazim nga Evertoni - Gazeta Express
string(38) "chelsea-ndalet-me-barazim-nga-evertoni"

Chelsea ndalet me barazim nga Evertoni

Sport

Gazeta Express

18/03/2023 20:34

Pas dy fitoreve radhazi në Premierligë, Chelsea është ndalë me barazim nga Evertoni.

Ndeshja e zhvilluar në “Stamford Bridge” përfundoi me rezultatin 2:2, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Kjo ndeshje i takoi javës së 28-të.

Joao Felix (52′) dhe Kai Havertz (76′ – nga penalltia) shënuan për “Blutë”.

Ndërkaq, Abdoulaye Doucoure (69′) dhe Ellis Simms (89′) shënuan për mysafirët nga Liverpooli.

Chelsea pas këtij barazimi ka 38 pikë dhe vazhdon të jetë në pozitën e dhjetë në tabelë.

Evertoni me 26 pikë ndodhet në pozitën e 15-të. /Gazeta Express/