Chelsea kualifikohet pas ekzekutimit të penalltive - Gazeta Express

Chelsea kualifikohet pas ekzekutimit të penalltive

Futboll

Gazeta Express

22/09/2021 22:58

Chelsea është skuadra e radhës që ka siguruar një biletë për në fazën tjetër të Carabao Cup.

Blutë e Londrës barazuan 1-1 me Aston Villën në kohën e rregullt dhe penalltitë u deshën që të konfirmojnë fituesin.

Lexo Edhe:

Werner shënoi për Chelsean në kohën e rregullt, Archer për Villan.

Nga pika e bardhë, më të saktë u treguan vendasit, gabuan vetëm njëherë, derisa Villa gaboi dy herë.

Chelsea fitoi nga penalltitë 4-3 me golat e Lukakus, Mount, Barkley dhe James. /Gazeta Express/