Chelsea fiton çmimin e Klubit të Vitit - Gazeta Express
string(38) "chelsea-fiton-cmimin-e-klubit-te-vitit"

Futboll

Gazeta Express

29/11/2021 21:52

Chelsea fiton çmimin e Klubit të Vitit

Futboll

Gazeta Express

29/11/2021 21:52

Ekipi nga Londra, Chelsea, ka fituar çmimin si Klubi i Vitit që ndahet nga “France Football”

Chelsea ka pasur një vit historik, duke e fituar për herë të dytë në historinë e klubit Ligën e Kampionëve.

Lexo Edhe:

Kapiteni i këtij ekipi, Cesar Azpilicueta, tha se është i nderuar të pranojë këtë çmim.

Po ashtu edhe trajneri, Thomas Tuchel, tha se ishte i lumtur për këtë arritje.

Chelsea e ka fituar edhe SuperKupën e Europës duke mposhtur Villarealin dhe po kalon një sezon shumë të mirë në Ligën Angleze duke qenë në luftë për titull. /Gazeta Express/