Chelsea e eliminon Man Cityn nga FA Cup, kualifikohet në finale - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

17/04/2021 20:26

Chelsea e eliminon Man Cityn nga FA Cup, kualifikohet në finale

Futboll

Gazeta Express

17/04/2021 20:26

Chelsea ka arritur të kalojë në finale të Kupës FA pasi eliminoi Manchester Cityn me rezultat minimal 1:0.

Goli i vetëm i ndeshjes u realizua në minutën e 55-të nga Ziyech pas asistimit të Timo Werner.

City pastaj u orvat për të shënuar golin e barazimit, por nuk arriti dot dhe rezultati mbeti 1:0, shkruan Gazeta Express.

Chelsea do ta presë në finale fituesin e ndeshjes gjysmëfinale tjetër mes Leicesterit dhe Southamptonit. /Gazeta Express/