Charles Michel: E ardhmja e Europës, më e sigurt me Ballkanin Perëndimor në BE - Gazeta Express
string(76) "charles-michel-e-ardhmja-e-europes-me-e-sigurt-me-ballkanin-perendimor-ne-be"

Charles Michel: E ardhmja e Europës, më e sigurt me Ballkanin Perëndimor në BE

Shqiperi

Gazeta Express

06/12/2022 9:56

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel u shpreh se samiti i sotëm në Tiranë është një shenjë e afërsisë së Europës me rajonin.

Gjatë mbërritjes së tij në Tiranë, ku u prit nga kryeministri Rama, Michel tha për gazetarët se është i bindur se e ardhmja do të jetë më e sigurt nëse Ballkani Perëndimor integrohet në BE.

Lexo Edhe:

Një takim i rëndësishëm, takim simbolik. Jam i bindur, e ardhmja e fëmijëve tanë do të jetë më e sigurt me Ballkanin Perëndimor brena BE-së. Sot nënshkruajmë marrëveshjen për tarifat roamning. Është moment i rëndësishëm, është emocionuese që këtu në rajon kemi këtë takim. Më e sigurt dhe më e begatë me BP në Europë”.

/Gazeta Express