Çfarë thonë serbët dhe shqiptarët në Mitrovicë për takimin e Ohrit - Gazeta Express
string(66) "cfare-thone-serbet-dhe-shqiptaret-ne-mitrovice-per-takimin-e-ohrit"

Çfarë thonë serbët dhe shqiptarët në Mitrovicë për takimin e Ohrit

Gazeta Express

20/03/2023 22:34

Për takimin e Ohrit dhe për pajtimin pa nënshkrim, kanë reaguar qytetarët shqiptarë e serbë në Mitrovicë të Veriut.

Qytetarët e Kosovës kërkojnë që të arrihet një marrëveshje në mënyrë që të ketë qetësi në veri të Mitrovicës.

Lexo Edhe:

Kronika e mëposhtme sjellë detajet:

VIDEO KËTU.