Çfarë po ndodh në Turqi, shpërthim i çuditshëm në qiell - Gazeta Express

Mistere

Gazeta Express

28/05/2020 23:52

Çfarë po ndodh në Turqi, shpërthim i çuditshëm në qiell

Mistere

Gazeta Express

28/05/2020 23:52

Një meteor i supozuar thuhet të jetë parë në disa provinca në veri të Turqisë të mërkurën në mbrëmje.

Madje, sipas mediave turke, përcjell Telegrafi, policia në provincën e Trabzonit të Detit të Zi konfirmoi se u pa një “top drite”, siç raportohet nga dëshmitarët.

Ndërkohë, në mediat sociale janë publikuar disa pamje të një “topi të dritës” që bie nga qielli, duke shpërthyer, përpara se të ndizet plotësisht.

Pamjet thuhet se kanë qenë të dukshme në disa krahina, duke përfshirë Artvin, Erzurum, Sivas, Tuncel dhe Ardahan.