Çfarë bënin njerëzit në të kaluarën që të duken bukur? - Gazeta Express
string(53) "cfare-benin-njerezit-ne-te-kaluaren-qe-te-duken-bukur"

Çfarë bënin njerëzit në të kaluarën që të duken bukur?

Fun

Gazeta Express

13/07/2023 22:01

Njerëzit të kaluarën bënin gjëra të ndryshme, disa prej tyre ata i konsideronin si të bukura.

Shumë gra në vitet e kaluara i largonin brinjët e tyre në bark që , beli i tyre të duket më i hollë.

Lexo Edhe:

Në vitet e 70-ta dhe të 80-ta shumë burra dhe djem të rinj përdornin një model interesant të prerjes së flokëve, ata para përdornin flokë të shkurtra dhe mbrapa më të gjata.

Grekët dhe romakët përdorën të kaluarën disa banja nga balta, kjo baltë ishte e përbërë edhe nga mbetjet mortore të kafshëve.

Ata përdornin këto banja balte pasi mendonin se kjo ishte më e mirë për shëndetin e tyre.