Çereku i tretë: Sllovakia përmbys Kosovën - Gazeta Express

Basketboll

Gazeta Express

20/02/2021 20:28

Çereku i tretë: Sllovakia përmbys Kosovën

Basketboll

Gazeta Express

20/02/2021 20:28

Ka përfunduar çereku i tretë në ndeshjen Kosovë-Sllovaki, në kuadër të parakualifikimeve evropiane në Kupën e Botës 2023.

Për herë të parë, Sllovakia ka arritur të kalojë në epërsi dhe po avancon 54:55, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

“Dardanët” kanë 10 minuta në dispozicion për ta fituar ndeshjen.

Në rast fitoreje, Kosova do të kualifikohej tutje në fazën kualifikuese për Kupën e Botës 2023.

Ndeshjen mund ta ndiqni drejtpërdrejt në Televizionin 7. /Gazeta Express/