Çereku i tretë: Epërsi e ngushtë e Danimarkës ndaj Kosovës - Gazeta Express
string(57) "cereku-i-trete-epersi-e-ngushte-e-danimarkes-ndaj-kosoves"

Çereku i tretë: Epërsi e ngushtë e Danimarkës ndaj Kosovës

Sport

Gazeta Express

26/07/2023 19:32

Ka përfunduar çereku i tretë në ndeshjen mes Danimarkës dhe Kosovës, në kuadër të para-kualifikimeve për “Eurobasket 2025”.

Çereku i tretë u mbyll me rezultatin 69:65, në të mirë të danezëve – shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Dominic Artis është basketbollisti më i dalluar te “Dardanët”, me 18 pikë.

Ndërsa, te Danimarka më i dalluari është Gabriel Lundberg me 17 pikë.