Çereku i parë: Danimarka në epërsi dyshifrore ndaj Kosovës - Gazeta Express
string(57) "cereku-i-pare-danimarka-ne-epersi-dyshifrore-ndaj-kosoves"

Çereku i parë: Danimarka në epërsi dyshifrore ndaj Kosovës

Sport

Gazeta Express

26/07/2023 18:20

Ka përfunduar çereku i parë në ndeshjes mes Danimarkës dhe Kosovës, në kuadër të para-kualifikimeve për “Eurobasket 2025”.

Danezët e mbyllen dhjetë minutëshin e parë me epërsie të konsiderueshme, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Çereku i parë përfundoi me shifrat 27:16.

Vlen të theksohet se për më shumë se gjysmë e çerekut “Dardanët” nuk ia dolën të shënonin pikë.

Pas këtij fillimi të dobët ishte Musab Mala që shënoi dy herë për tri pikë. I njëjti basketbollist shënoi edhe një tre pikësh më vonë.

Katër pikë të tjera u shënuan nga Erjon Kastrati, kurse tri nga Gëzim Morina – i cili gjithashtu u tregua i saktë nga distanca për tri pikë.

Te Danimarka më i dalluari deri më tani është Bakary Dibba, me shtatë pikë. /Gazeta Express/