Çeçeni i natyralizuar ia siguron Shqipërisë medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare - Gazeta Express
string(81) "ceceni-i-natyralizuar-ia-siguron-shqiperise-medaljen-e-arte-ne-lojerat-mesdhetare"

Sport

Gazeta Express

28/06/2022 22:00

Çeçeni i natyralizuar ia siguron Shqipërisë medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare

Sport

Gazeta Express

28/06/2022 22:00

Shqipëria ka fituar medaljen e parë në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”, që po zhvillohen në Algjeri.

Dhe, është mundja që ia ka siguruar Shqipërisë medaljen e artë në këtë gara, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Zelimkhan Abakarov, çeçeni me pasaportë shqiptare, është shpallur kampion në kategorinë 65 kilogramë – stili i lirë.

Abakarov fitoi ndaj egjiptianit, Yehia Hafez, me rezultatin 11:0. /Gazeta Express/