Casemiro: Ende shqetësohem kur flas me Zidanin - Gazeta Express

Casemiro: Ende shqetësohem kur flas me Zidanin

Sport

Gazeta Express

06/08/2020 9:58

Mesfushori i Real Madridit, Casemiro, e ka pranuar se ai ende shqetësohet kur flet me trajnerin e tij, Zinedine Zidane.

28-vjeçari iu bashkua skuadrës së Real Madridit në vitin 2013 dhe e ka fituar një rol kyç në skuadrën e Zinedine Zidane gjatë sezoneve të fundit, transmeton Gazeta Express.

Pasi ishte rritur duke e shikuar Zizou-n duke luajtur futboll, Casemiro ka zbuluar se ende shqetësohet kur i bie të flasë me legjendën e futbollit.

“Edhe tani shqetësohem teksa flas me të. I them atij se ai nuk mund ta kuptojë se çfarë rëndësie kishte ai për ne, për mua”, ka thënë Casemiro, në një intervistë të dhënë për The Guardian.

“Unë i them atij se na i mori trofeun e Kupës së Botës në vitin 1998, por se ajo s’ndryshoi asgjë. Tani që e njoh atë, mendoj se e kishte merituar. Ai është i mrekullueshëm, është modest. Ai na trajton me shumë dashuri dhe dhembshuri”.

“Ai është gjithashtu edhe shumë insistues. Gjithmonë thotë: “Case, ti mund të bësh më shumë, eja nga prapa, gjuaja topin mesfushorëve, fitojë topin pastër”. Ai më thotë se s’po më kërkon të bëj diçka që s’mundem dhe më beson shumë”. /Gazeta Express/