Carvajal: “6 vite nga nata ku ndryshoi gjithçka” - Gazeta Express

Carvajal: “6 vite nga nata ku ndryshoi gjithçka”

Sport

Gazeta Express

24/05/2020 23:57

Carvajal gjithashtu e ka kujtuar triumfin e La Decimas

Në vitin 2014, po në këtë ditë, Real Madridi i dha fund vuajtjeve, duke fituar Ligën e Kampionëve pas 12 viteve.

Ajo natë duket se ndryshoi historinë e Realit, pasi deri më sot ka fituar shumë trofe, veçuar edhe tre me radhë të UEFA Champions League dhe me të drejtë, Dani e konsideron atë natë si diçka historike.

“6 vite nga nata ku ndryshoi gjithçka”, ka shkruar ai në Twitter.

Ai sezon ishte i pari për Carvajalin me fanellën e Realit, që u rikthye pas huazimit në Bundesliga te Bayer Leverkuseni. /Gazeta Express/