Carlos Sainz shkruan historinë në Formula 1, triumfon në Çmimin e Madh të Britanisë - Gazeta Express
string(82) "carlos-sainz-shkruan-historine-ne-formula-1-triumfon-ne-cmimin-e-madh-te-britanise"

Carlos Sainz shkruan historinë në Formula 1, triumfon në Çmimin e Madh të Britanisë

Sport

Gazeta Express

03/07/2022 19:00

Carlos Sainz ka triumfuar në garën për Çmimin e Madh të Britanisë së Madhe në Formula 1.

Kjo fitore është historike për pilotin e Ferrarit, pasi është e para në karrierë për të në një garë të Formula 1, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Pas Sainzit, u renditen: Sergio Perez (Red Bull), Lewis Hamilton (Mercedes), Charles Lecler (Ferrari) dhe Fernando Alonso (Alpine).

Listën me dhjetë më të mirët në këtë garë e kompletuan: Lando Norris (McLaren), Max Verstappen (Red Bull), Mick Schumacher (Haas), Sebastian Vettel (Aston Martini) dhe Kevin Magnussen (Haas). /Gazeta Express/