Butrinti po e “kall” atmosferën në diasporë - Gazeta Express
string(41) "butrinti-po-e-kall-atmosferen-ne-diaspore"

Muzike

Gazeta Express

01/11/2021 19:34

Butrinti po e “kall” atmosferën në diasporë

Muzike

Gazeta Express

01/11/2021 19:34

Këngëtari Butrint Imeri nuk po di të ndalet

Pas hitit të tij “Kuku”, që tashmë është bërë hit në çdo klub të Kosovës dhe klube të shqiptarëve në diasporë, këngëtari ka vazhduar koncertet e tij jashtë vendit.

Lexo Edhe:

Kohëve të fundit ai është parë në një koncert në diasporë, konkretisht në një koncert që e ka mbajtur në Austri.

E në prapavijë të këngëtarit kosovarë shihen një numër i madh fansash të tij të cilët këndojnë pikërisht këngën “KUKU”, bashkë me këngëtarin.

Kujtojmë se Butrinti edhe gjatë verës shpërtheu me hitin “Dale” një këngë që e realizoi në bashkëpunim me Kidën dhe Ledri Vulën.

Kënga e tij e fundit, “KUKU” ka arritur më shumë se 19 milionë klikime në youtube brenda një muaji. /GazetaExpress/