Bullgarët vjedhin këngën “Dale” të Butrint Imerit - Gazeta Express
string(47) "bullgaret-vjedhin-kengen-dale-te-butrint-imerit"

Muzike

Gazeta Express

06/05/2022 20:46

Bullgarët vjedhin këngën “Dale” të Butrint Imerit

Muzike

Gazeta Express

06/05/2022 20:46

Kënga “Dale”, e cila ka më shumë së 100 milionë klikime në YouTube  dhe që këndohet nga Butrint Imeri, Kida dhe Ledri Vula është vjedhur nga tre këngëtarë bullgarë me emrin Torino, Pashata dhe Kamelia

Gjatë ditës së djeshme treshja bullgare Torino, Pashata dhe Kamelia e kanë lansuar këngën e tyre më të re “Plan  B” një këngë që është kopje identike si ajo e Butrint Imerit “Dale”, që ai e kishte lansuar vitin e kaluar dhe tani ajo ka më shumë se 100 milionë klikime në youtube.

“Dale” e Butrint Imerit, Kidës dhe Ledrit, që u lansua më 3 korrik të vitit të kaluar tashmë ka më shumë së 101 milionë klikime në YouTube dhe ishte padyshim hiti i verës së kaluar.

Në këtë link mund ta dëgjoni këngën e vjedhur nga treshja bullgare Torino, Pashata dhe Kamelia – Plan B

Kënga mban vulën e krijimit të Çelik Lipës kurse teksti i këngës është punuar nga Butrint Imeri, Ledri Vula dhe Bardhi. 

Kënga e Butrint Imer, Kidës dhe Ledri Vulës – Dale

Ndërkohë treshja serbe e ka lansuar këngën e tyre “Plan B” gjatë ditës së djeshme dhe ajo është një imitim i zbehtë i këngës Dale edhe pse ka për producent tre emra; Ivan Tishev, Todor Dimitrov & Pavel Denov. /GazetaExpress/