Bujar Osmani pritet nga Gërvalla, më vonë takohet me Kurtin e presidenten Osmani - Gazeta Express
string(79) "bujar-osmani-pritet-nga-gervalla-me-vone-takohet-me-kurtin-e-presidenten-osmani"

Bujar Osmani pritet nga Gërvalla, më vonë takohet me Kurtin e presidenten Osmani

Lajme

Gazeta Express

26/05/2023 10:03

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla është takuar me ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani.

Takimi i dy ministrave është duke mbajtur në zyrat e MPJD-së, pas takimit të dy homologët do të mbajnë konferencë për medie.

Lexo Edhe:

Osmani gjatë ditës do të takohet edhe me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti.

Bujar Osmani është duke e zhvilluar vizitën në Kosovë në cilësinë e kryesuesit të OSBE-së, kjo pasi  Maqedonia e Veriut sipas radhës po e drejton OSBE-në, gjatë ditës së enjten Osmani ka qëndruar edhe në shtetin serb.