Bruno Fernandes, më i miri te Man United për sezonin 2019/20 - Gazeta Express

Bruno Fernandes, më i miri te Man United për sezonin 2019/20

Futboll

Gazeta Express

18/09/2020 10:34

Bruno Fernandes e ka fituar çmimin e Lojtarit të Vitit te Manchester United për sezonin 2019/20 – edhe pse arriti vetëm në gjysmë të sezonit në Premierligë.

Mesfushori portugez që u ble në janar, menjëherë u adaptua te Djajtë e Kuq dhe për disa muaj pari një ndikim te jashtëzakonshëm.

Paraqitjet e tij fantastike e ndihmuan ekipin e Ole Gunnar Solskjaer që të kualifikohet në Ligën e Kampionëve për sezonin 2020/21 pasi përfundoi në pozitën e tretë në Premierligë.

Me Paul Pogbën të gatshëm për lojë në mesfushë, Bruno pritet të ketë edhe më shumë ndikim në sezonin e dytë. /Gazeta Express/