Broja e bën sefte me gol në Holandë - Gazeta Express

Broja e bën sefte me gol në Holandë

Futboll

Gazeta Express

19/09/2020 23:38

Armando Broja ka ardhur të goli i parë në Erdivisie

Sulmuesi i Chelsea, që është huazuar të Vittese në kampionatin holandez, nuk startoi nga fillimi por që pasi hyri në lojë shënoi.

Sulmuesi i Kombëstares shqiptare u inkuadrua në lojë në minutën e 66-të duke e zëvendësuar Oussama Darfalou.

Armando mandej do ta gjente golin në minutën e 82-të kundër Sparta Roterdamit.

Kjo është xhiro e dytë e Erdivisie dhe Vittese gjendet në vendin e tretë me gjashtë pikë, ku ka fituar pikët e plota nga dy ndeshjet e para. /GazetaExpress/