Britani e Madhe: Vetëm 22% e të infektuarve kanë raportuar simptoma të COVID-19 - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

08/07/2020 8:19

Britani e Madhe: Vetëm 22% e të infektuarve kanë raportuar simptoma të COVID-19

Lajme

Gazeta Express

08/07/2020 8:19

Në Britaninë e Madhe vetëm 22% e të infektuarve me COVID-19 kanë raportuar se kishin simptoma të COVID-19.

Lajmin e ka bërë të ditur Zyra për Statistika Kombëtare shkruan BBC, transmeton GazetaShneta.

Kjo do të thotë se rreth 80% e njerëzve janë asimptomatik dhe në këtë mënyrë virusi mund të përhapet pa vetëdijen e tyre.

Deri më tani stafi shëndetësor duket se është target nga virusi, pasi janë çdoherë në kontakt me të infektuarit.