Brenda vilës luksoze ku Rihanna paguan qira afër gjysmë milion dollarë - Gazeta Express

Rozë

Gazeta Express

18/07/2020 16:56

Brenda vilës luksoze ku Rihanna paguan qira afër gjysmë milion dollarë

Rozë

Gazeta Express

18/07/2020 16:56

Rihanna është zhvendosur në një pronë luksoze ujore në The Hamptons, pas disa muajsh jetese në Londër për të punuar në albumin e saj të ri.

Këngëtarja, 32 vjeçare, mendohet se ka paguar rreth 415,000 dollarë (360 mijë euro) për të banuar në 8,900 metra katrorë, në një pronë ujore për vetëm katër javë, e cila krenohet me pesë dhoma gjumi, gjashtë banjo dhe një pishinë private.

Kjo vjen pasi Rihanna rastësisht u tha fansave të saj se do të jetonte në Londër për më shumë se një vit, dhe tha në atë kohë që ajo po e do anonimitetin që sjell ‘jetesa në një qytet të madh’.

Shtëpia e përkohshme e Rihannës gjithashtu mund të jetë në ishullin e saj, pasi ajo ndodhej mes pikëpamjeve të bukura të ujërave të detit, madje ka edhe një port të vogël për barkat aty.

Krijuesja e hitit “We Found Love” mund të flinte në njërën deri në pesë dhomat e gjumit, e cila gjithashtu mburrej me një skemë ngjyrash të qeta dhe me orendi elegante. Rihanna dyshohet se hodhi një depozitë sigurie prej një milion dollarësh për shtëpinë, e vendosur në një gadishull prej dy hektarësh në fshatin Hamptons të Detit të Veriut.

Rihanna me sa duket do të ketë akses në jahtet që vijnë me qira, si dhe varkën e saj nëse dëshiron një udhëtim në Atlantik.