Borell e konfirmon se ka marrëveshje Kosovë- Serbi - Gazeta Express
string(49) "borell-e-konfirmon-se-ka-marreveshje-kosove-serbi"

Lajme

Gazeta Express

23/11/2022 22:33

Borell e konfirmon se ka marrëveshje Kosovë- Serbi

Lajme

Gazeta Express

23/11/2022 22:33

Shefi i Politikës së Jashtme të BE’së, Joseph Borrell ka njoftuar se Kosova dhe Serbia kanë arritur një marrëveshje për targat.

Borrell përmes një cicërime në Twitter tha se kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, nën lehtësimin e BE’së kanë rënë dakord për masat në mënyrë që të shmangen përshkallëzimet e mëtutjshme.

Lexo Edhe:

“Ne kemi nje marrëveshje! Me kënaqësi të njoftoj se kryenegociatorët e #Kosovës dhe #Serbisë nën lehtësimin e BE-së kanë rënë dakord për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm dhe për t’u përqëndruar plotësisht në propozimin për normalizimin e marrëdhënieve të tyre”.