Bombë “bërthamore”: Zaev merr reket prej 6 milion eurosh! (VIDEO) - Gazeta Express

Maqedoni

Gazeta Express

12/07/2020 17:46

Bombë “bërthamore”: Zaev merr reket prej 6 milion eurosh! (VIDEO)

Maqedoni

Gazeta Express

12/07/2020 17:46

Një tjetër bombë e re është publikuar për ish kryeministrin Zoran Zaev e cilësuar kësaj rradhe si ” bomba nukleare” informon TetovaSot.


Në YouTube është shfaqur një regjistrim i ri audio në të cilin dëgjohet zëri i ish-kryeministrit Zoran Zaev. Regjistrimi u shfaq në kanalin ” Zoki Reketuesi “. Nga biseda mund të konkludojmë se Zoran Zaev hyn në skemën reketuese dhe në vend të Vasko Dimishkov, paratë nga rekordi përfundojnë tek ai .

Në një moment, shfaqet Vasko vëllai i Dimishkova. Ai më dha këshilla, çfarë duhet të bëj, ai po kërkon para, kështu që ai do të thotë 6 milion euro, 6 milion euro, unë them që është e vlefshme, unë po hyj në këtë punë, thotë Zaev përcjellë TetovaSot.

Gjatë debatit me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, Zoran Zaev theksoi se nuk e njihte avokatin Vasil Dimishkov, dhe në bombën që u botua u dëgjua se ai e dinte shumë mirë.