Blutë e Liverpoolit kundër Bluve të Londrës, formacionet zyrtare - Gazeta Express
string(63) "blute-e-liverpoolit-kunder-bluve-te-londres-formacionet-zyrtare"

Blutë e Liverpoolit kundër Bluve të Londrës, formacionet zyrtare

Futboll

Gazeta Express

06/08/2022 17:36

Everton – Chelsea do të jetë dueli i fundit i Premier Ligës për këtë të shtunë

I quajtur ndryshe si derbi i skuadrave me fanella blu, Chelsea me disa probleme ka udhëtuar në Goodison Park të Liverpoolit ku do të luajë kundër Evertonit të Frank Lampard që po ashtu ka pasur probleme në fund të sezonit të kaluar por ka edhe tani.

Lexo Edhe:

Tuchel kishte thënë para fillimit të sezonit së skuadra ende nuk është gati për ta filluar sezonin e Premier Ligës.

Ai ka startuar sot me blerjen e re Sterling në sulm, i cili do të luajë në vijën sulmuese me Havertz dhe Mount. Por, Cucurella, Blerja 70 milionëshe e Chelsea nuk ka startuar në ndeshjen e sotme.

Ndërkohë, sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Broja do të jetë në rezervë në këtë ndeshje. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare

Everton

Chelsea

Ndeshja fillon në orën 18:30