Bllokohet pika kufitare te “Tre Urat” - Gazeta Express
string(35) "bllokohet-pika-kufitare-te-tre-urat"

Bllokohet pika kufitare te “Tre Urat”

Shqiperi

Gazeta Express

08/12/2022 14:07

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gjirokastër lajmëron se nisur nga njoftimi i marrë nga Policia Greke, se për shkak të punimeve që do të kryej pala greke në Pikën Kufitare Tre Urat, Përmet, nga ora 13:30-15:30, nuk do të lejohet lëvizja e këmbësorëve dhe e automjeteve, në hyre dhe në dalje të kësaj pike kufitare.

“Policia Kufitare njofton qytetarët, të cilët kanë planifikuar për të udhëtuar nëpërmjet Pikës Kufitare Tre Urat, Përmet, që gjatë këtij intenerari kohor pika e kalimit kufitar do të jet e bllokuar për shkak të punimeve që po kryen në palën Greke në Tre Urat, Përmet”, thuhet më tej në njoftim.

Lexo Edhe:

/Gazeta Express