Bllokohet kënga e re e Azet, reperi akuzohet për vjedhje nga producenti kosovar - Gazeta Express
string(78) "bllokohet-kenga-e-re-e-azet-reperi-akuzohet-per-vjedhje-nga-producenti-kosovar"

Rozë

Gazeta Express

05/07/2022 14:37

Bllokohet kënga e re e Azet, reperi akuzohet për vjedhje nga producenti kosovar

Rozë

Gazeta Express

05/07/2022 14:37

Para pak javësh u konfirmua rikthimi i dyshes “Azet & Zuna”, përmes këngës së publikuar “KMN”. Këngë e cila zgjoi polemika në rrjete sociale, pasi producenti Bini Nebihu kishte hedhur akuza për vjedhje të këngës.

Bini kishte publikuar një sekuence të këngës në profilin e tij në rrjetin social “Instagram”, ku shkroi se reperi Zuna kishte qënë në studion e tij për të biseduar rreth disa projekteve dhe se e ka dëgjuar “demo’n” e këngës dhe pastaj e ka realizuar në një vend tjetër.

Lexo Edhe:

Ndërsa, gjatë ditës së sotme ka qenë Bini i cili ka njoftuar se këngë e publikuar para pak javësh është bllokuar në platformën “Youtube” për shkak të autorësisë nga ana e tij.